Vedecká stať vypracovaná spoločnosťou Fujart o vlasovom defekte často zvanom aj čuchor.

čuchor

Čo je to čuchor ? Túto otázku si môžete a nemusíte položiť. Ale ak si ju predsa položíte, tak vedzte, že váš záujem sa týka fenoménu, ktorý je starý ako ľudstvo samo.

Ba dokonca dá sa povedať, že pri pohľade do minulosti javí sa nám čuchor ešte mohutnejší ako v terajších dobách. Takže konečne si povedzme čo je čuchor.
Naša spoločnosť, ktorá sa zaoberá aj bádaním identifikovala slovom čuchor jav, ktorý vzniká na hlave. Priam vlastnou sestrou výrazu čuchor je označenie strapatý, prípadne slovo strapať, ktoré sa používa vo vetách typu: „Dobre, dobre len ma nerozstrapať“ alebo „Choď a postrapať jej trvalú.“čuchor

Samozrejme rozlišujeme veľmi veľa druhov čuchorov. Rodostrom tohoto javu je rozvetvený a to priam košato. Spoločnosť Fujart sa svojho času venovala pozorovaniu čuchoru a s radosťou vás oboznámi s materiálom, ktorý sa nahromadil počas usilovných výprav do terénu a do kaderníckych kruhov, s cieľom dozvedieť sa čo najviac. Skúsime vám teraz v krátkosti opísať aspoň tie najzákladnejšie typy.

Morning čuchor – čiže čuchor ranný, je najznámejší, najrozšírenejší a vzniká po dlhom a kvalitnom spánku.

Undercapčuchor (vznikajúci pod pokrývkou hlavy). Čo by za to koľkokrát dali majitelia klobúkov, čiapok, baraníc a ušianok, keby sa zbavili tohto nežiadúceho efektu. Každý z nás to určite pozná. Sneh sa sype, líca štípe mrázik, prsty krehnú a zatiaľ pár cm nad uzimenou tvárou, pod vrstvou zajačích alebo ovčích chôpov, vzniká masa zvlhnutých, prehriatych vlasov, koľkokrát podávajúcich pachové svedectvo o pomeroch, v ktorých dotyčný/á existuje.

Čuchor Pu-Lover – vzniká vyzliekaním zvrškov odevov, a to hlavne z prírodných, ale aj umelých materiálov, pri ktorých zohráva významnú úlohu statický náboj. Sú však typy ľudí, ktorí si dokážu spôsobiť čuchor aj pri vyzliekaní nohavíc, a to konkrétne tesilových.

Čuchorwind – čiže čuchor spôsobený vetrom prírodným. Do tejto kategórie nespadá čuchor spôsobený vetrom umelým, napr. ventilátorom, turbodúchadlom alebo vetrami.

Čuchordance – (tanečný) vytvára sa na tanečníkovej hlave, ktorá sa zmieta vo víre rytmu a tanca.

Čuchor lover – čuchor milostný, dobre známy všetkým milovníkom. Odzrkadľuje vášnivé pomätenie zmyslov pri milostnom akte. Táto vlasová formácia je často základom pre už spomínaný morning čuchor.

Sportčuchor – (športový) tento druh sa rapídne vytráca z hláv zápoliacich športovcov. Je tomu tak hlavne kvôli narastajúcemu trendu skracovať si vlasy až do úplného zaniknutia (vlasov).

Partyčuchor – vzniká podvedome a svojvoľným zásahom do účesu počas priateľských konverzácií, (majiteľ si ho tvorí sám) často vo večerných hodinách a po požití alkoholu rôzneho druhu. Netreba si ho však zamieňať s dancečuchorom, ako správne podotkol Bc.Gunár: „Ide o samostatný druh“.

Seniorčuchor (staršia generácia) – Jeho existencia je na viacerých hlavách priam žiadaná. Je to predsa lepšie ako nič. Sú však aj prípady, u ktorých to neplatí. Napríklad pán Eugen Tomán z Kvetovej ulice, ktorý má už 86 rokov a ešte stále má všetky vlasy.čuchor

Patrilo by sa možno ešte spomenúť, že čuchor sa veľmi úspešne uchytil v oblasti popmusic na sklonku päťdesiatych rokov a ďalej gradoval a gradoval. Napokon sme mohli byť svedkami takých prípadov ako napríklad: Jimmy Hendrix, Robert Plant, Dalibor Janda alebo Kiss atď.

Similar Posts

2 Comments

  1. Konečne som sa dostal na túto Vašu úžasnú stránku a zistil som že sa tu zaoberáte dosť vážnymi témami. Celkom ma to zaujalo asi zhltnem všetky príspevky aj s navijakom ešte dnes. Len tak ďalej vážení vedeckoumeleckí pracovníci. Už sa teším na ďalšie články. A ohľadom toho čuchora vám v ďalšom výskume pomôcť nemožem pretože sa stihám trojkou strojčekom už pár liet. Zatím teda výskumu a kvalitnému umeniu zdar. Rišo

Pridaj komentár