FUJART NEWS!

2. Dec 2013 | pridal pavúk | Filmy, Ostatné

fujart

Ahojte.
Táto správa je pre všetkých, ktorým sa páči niektorý film vyrobený pod značkou Fujart, alebo sa mu páčia všetky dva. Na film treba prostriedky, no trvá to dlho – a tak padlo rozhodnutie natočiť dve scény , ktoré by slúžili ako trailer – vnadidlo na potenciálnych podporovateľov. V jednej z nich, v hromadnej, by ste mali hrať aj vy, čiže komparzisti. Je to scéna tanečná. Možno si niektorý z vás spomenú na tanec s názvom krajovka. – O to tu práve ide. Termín ešte nie je ani zďaleka istý, ale zatiaľ to vyzerá na december – január. ( V poslednom čase začína normálne snežiť až niekedy vo februári, alebo začiatkom marca – takže v decembri a januári zažívame niečo, čo by sa dalo nazvať „babia jeseň“… ) Jedinou podmienkou je, že nesmie byť sneh. Možno sa pýtate, - čo je to za nápad filmovať v mraze? Odpoveď je asi takáto : miesto natáčania ( levická kalvária ), sa práve v tomto období, najviac približuje atmosférou, terénom a svetelnými podmienkami tomu čo je v scenári a tomu ako by to malo pôsobiť. Základom je už len teplé spodné prádlo a rôzne druhy zahrievačov. Chladné prostredie tiež núti človeka hýbať sa, čo vášmu tancu dodá iskru a energiu.
TÁTO INFORMÁCIA, JE ZATIAĽ IBA PRIESKUMNÉHO CHARAKTERU, ABY SME ZISTILI ČI SA NÁJDU ĽUDIA, ČO BY DO TOHO ŠLI. PROSÍM NAPÍŠTE ABY SME VEDELI AKO TO JE S KOMPARZOM. - Ak by ste sa rozhodli stráviť tri – štyri hodiny na kalvárii a zahrať si vo filme, boli by sme vám veľmi vďační.
Na záver ešte niečo o kostýmoch. Samozrejme, že kostýmy sa zháňajú a už aj sú nejaké k dispozícii, ale je tu nápad, urobiť to ako KARNEVAL, kde by každý predstavoval masku s názvom – „ľudový človek“, alebo „človek z ľudovej rozprávky“. Nemusí to byť absolútny krojovaný folklór, kľudne to môže byť hoci čo, staršieho dedinského charakteru. ( Tvorcovia najkrajších kostýmov, budú mať jedinečnú možnosť osobne sa stretnúť s členmi Fujartu a zotrvať s nimi v krátkom rozhovore. )
Takže tu je k tomu zopár poznámok.: Hlavne sa dobre, vrstvovito oblečte – ( časti kostýmu môžu tvoriť vrchnú vrstvu oblečenia.) Ako obuv sú vhodné : gumáky, kapce, bagandže, tmavé topánky. Na hlavu:
Klobúky, baranice, šatky, rádiovky, čepce, šiltovky – čím staršie tým lepšie. Oblečenie prevažne svetlých, zemitých farieb, široké látkové nohavice, košele, opasky s výraznou prackou, vesty, kabáty, „sedemdesiat sukieňmala“, ovčie hune – aj všemožné umelohmotné chlpaté napodobeniny, kožuchy ( čím horšie tým lepšie ), ak máte niečo s ľudovým ornamentom… vhodné predmety / rekvizity: valašky, palice, fajky, lampáše, husle ( môže byť aj akordeón ), - pozor – dôležité sú demižóny a plechové hrnčeky, staršie deky, priesvitné fľaše na pálenô, hriatô, frťany, slanina, črpáky a všetko „maľuvané cifruvané“ … ak máte pohodového psa – je vítaný. Ak máte trpezlivé a tiché deti, ktoré obľubujú, ba priam vyžadujú dlhý pobyt v mrazivom prostredí, doneste ich tiež.
AK BY SA NIEKTO Z VÁS ROZHODOL ZAHRAŤ SI VO FILME, PÍŠTE PROSÍM NA OBE TIETO ADRESY. :
drmlik.peter@gmail.com a pavuk@fujart.sk, alebo nám obom napíšte na FB ( Peter Drmlík, Miro Pavúk Bednár ).
Veľmi by nás to potešilo a pomohlo, pri realizácii nášho filmového chtíču.
Je to potrebné k tomu, aby sme vedeli aspoň približne čo očakávať. Ak by sa schyľovalo k natáčaciemu dňu, samozrejme budete vopred informovaní. S pozdravom váš Fujart.

Podobné články:

Share and Enjoy:
 • Print this article!
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • Jagg.cz
 • Linkuj.cz
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Vybrali.Sme.sk
 • MojeLinky.sk
12345 (2 hlasov, priemer: 5 z 5)
Tags:

Pridajte svoj komentár